Navštivte také  >

Co o nás napsali zákazníci na Heureka.cz


cyclista

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Vyzkoušet"

Side – E-shop pemacz.cz

+420 558 431 528

Po - Pá 8:00 - 17:00

Strip – Aditiva Valvoline

Výrobci olejů a maziv

Výrobci olejů

Castrol

Castrol - výrobce olejů a maziv

Castrol patří mezi průkopnické firmy v oblastí olejů a maziv. Firma, původně nazvaná CC Wakefield & Co, byla založena roku 1889 Charlesem Cheers Wakefieldem. Roku 1904 byl představen první olej na bázi ricinu. Roku 1909 společnost uvedla nový druh motorového oleje právě pod obchodní značkou Castrol. Roku 1935 Castrol jako první na světě používá vlastní patentované přísady do olejů. Tento olej parametrově výrazně převyšoval konkurenci. Firma začala podporovat závodění a rekordy a oleje Castrol byly často přítomné například u rychlostních rekordů automobilů, ale rovněž ve speciálních aplikacích jako například lety do vesmíru či mazání letadel. Roku 1960 společnost mění jméno na Castrol Ltd. Roku 1975 byl představen zlomový produkt. První syntetický olej. Castrol patří mezi světového leadera v oblasti vývoje a prodeje olejů a nadále se snaží uvádět spičkové a v poslední době také ekologické oleje.

Mobil

Castrol - výrobce olejů a maziv

Oleje Mobil vyrábí společnost Exxon mobil, které v dnešní podobě existuje od roku 1999 sloučením firem Exxon a Mobil. Exxon mobil kromě maziv rovněž těží a zpracovává ropu a zemní plyn. Oleje Mobil1 a mobil SHC jsou přední produkty z portfolia Mobil. Mnoho výrobců používá do svých motorů oleje Mobil, které které ochrání motory, zlepší jejich efektivitu a výkon.

Paramo

Paramo - výrobce olejů a maziv

Motorový olej Mogul je výrobek tradiční české firmy Paramo, která má ve výrobě maziv již více než stoletou tradici. Díky neustálému zlepšování technologie, výzkumu a vývoji je olej Mogul zdárným konkurentem olejů výrobců světových značek. Veškeré oleje Mogul splňují náročné požadavky na provoz s moderními stroji či motory za standardních i velmi náročných podmínek.

Total

Total - výrobce olejů a maziv

Total je nadnárodní společnost se zastoupením ve více než 130 zemích světa s více než 110 000 zaměstnanci. Patří mezi 4. největšího producenta olejů a chemikálií na světě. Společnost Total zajišťuje veškeré aktivity od těžby ropy či zemního plynu, přepravy, rafinace a uvádění ropných výrobků (olejů) na trh. Výrobky Total (Elf a Fina) vyhovují náročným požadavkům normy ISO 9001:2000, což umožňuje vyhovět nejtvrdším požadavkům a nárokům zákazníků.

Shell

Shell - výrobce olejů a maziv

Shell patří k celosvětové skupině energetických a petrochemických firem. Shell je předním výrobcem olejů s dlouholetými zkušenostmi a praxí, kterou sdílí s nejdůležitějšími výrobci automobilového odvětví. Shell působí mnoho let v oblasti motorsportu. Díky tomu může stále vylepšovat své výrobky a udávat směr vývoje v oblasti motorových olejů. Významným úspěchem moderní technologie je zavedení řady olejů Shell Helix obsahujících balík velmi účinných čisticích přísad. Ty aktivně odstraňují škodlivé úsady z motoru a udržují ho v dokonalém stavu po celou dobu provozu.

Výrobci filtrů

Filtron

Filtron - palivové, olejové, vzduchové filtry

Filtron je výrobce a distributor filtrů pro automobilový průmysl, stroje a motory. Zahájil činnost v roce 1982. Je členem mezináridního motorizačního koncernu AFFINIA Group. Portfolio tvoří véce než 2000 filtrů téměř na všechny značky automobilů. Na polském trhu dosahuje 42% podílu.

Líbil se Vám článek? Pomohl Vám? Sdílejte jej..